Tłumaczenia - Biuro tłumaczeń - Biura tłumaczeń

Portfolio

Pracujemy z sukcesami – zobacz wybrane realizacje

Galeria wybranych realizacji VIVALANG

 • Posiedzenie Europejskiej Unii Nadawców (EBU) 2015

  W dniach 11-12 czerwca 2015 w centrum kongresowym ICE Kraków odbyło się posiedzenie Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union – EBU). Gospodarzem spotkania była Telewizja Polska. Poprzednio miało to miejsce 20 lat temu. EBU jest czołową organizacją nadawców publicznych na świecie. Zrzesza 73 członków z 56 krajów, wspierając i promując wspólne produkcje: Konkurs Eurowizji, międzynarodowe wydarzenia kulturalne oraz liczne wydarzenia sportowe. VIVALANG nowoczesne biuro tłumaczeń zapewniło kompleksową obsługę tłumaczeniową wydarzenia. Dziękujemy organizatorom za bardzo udaną współpracę.

 • VII Europejski Kongres Gospodarczy 2015

  W dniach 20-22 kwietnia 2015 odbył się VII Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) –najważniejsza impreza gospodarcza Europy Centralnej. Wydarzenie podczas 3 dni zgromadziło blisko 7500 uczestników, w tym ok. 700 prelegentów, a także 500 akredytowanych dziennikarzy z polskich i zagranicznych redakcji. Podczas trzech dni kongresu odbyło się ponad 110 debat i wydarzeń towarzyszących. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Po raz kolejny jako partner Kongresu, zapewnialiśmy kompleksową obsługę tłumaczeniową całego wydarzenia. Ranga i skala wydarzenia oznaczała dla VIVALANG złożony projekt i wiele tygodni przygotowań. Dziękujemy organizatorowi za zaufanie i słowa uznania dla zespołu biura VIVALANG.

 • IV Europejski Kongres Małych i Srednich Przedsiębiorstw

  IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw miał miejsce w dniach 22-25 września 2014 r. w Katowicach. VIVALANG nowoczesne biuro tłumaczeń – jako partner kongresu – miało zapewniało kompleksową obsługę tłumaczeniową (tłumaczenia ustne symultaniczne, kabiny, aparaturę do tłumaczenia symultanicznego, nagłośnienie, obsługę techniczną). Była to już czwarta edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego. Zgromadziła ona około 3000 uczestników - przedstawicieli 30 krajów. Dziękujemy serdecznie za udaną współpracę oraz słowa uznania dla naszego zespołu.

 • V Europejski Kongres Gospodarczy 2013 już za nami!

  V Europejski Kongres Gospodarczy to najważniejsza impreza gospodarcza Europy Centralnej. VIVALANG nowoczesne biuro tłumaczeń – jako partner kongresu – miało przyjemność zapewnić kompleksową obsługę tłumaczeniową (tłumaczenia ustne symultaniczne i pisemne) oraz kompleksową obsługę techniczną wydarzenia (kabiny i aparaturę do tłumaczenia symultanicznego, nagłośnienie, obsługę techniczną. Tegoroczny kongres swoją obecnością uświetnili m.in.: Jerzy Buzek, Aleksander Kwaśniewski, Horst Köhler, Janusz Piechociński, Janusz Lewandowski, Martin Kuba, Tomáš Malatinský, Janez Potočnik, Jan Kulczyk. Dziękujemy organizatorowi za zaufanie i słowa uznania dla zespołu biura VIVALANG.

 • III Europejski Kongres Małych i Srednich Przedsiębiorstw

  W dniach 16-18 września 2013 r. VIVALANG nowoczesne biuro tłumaczeń po raz drugi z rzędu zapewniło kompleksową obsługę tłumaczeniową i techniczną III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Poprzednie dwie edycje zgromadziły liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. Udział w nich wzięło ponad 300 prelegentów z Polski i zagranicy oraz blisko 6 tys. uczestników. W tegorocznej edycji kongresu MŚP udział wzięli m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki, Jerzy Buzek, były Premier, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 • Afryka – Europa Centralna. Forum Współpracy Gospodarczej podczas EEC 2013

  W dniach 13-14 maja 2013 r. zapewniliśmy kompleksową obsługę tłumaczeniową Międzynarodowego Forum Współpracy Gospodarczej Afryka - Europa Centralna. Forum odbywało się w ramach EEC 2013 w Katowicach. Dyskusje dotyczyły m.in. możliwości współpracy gospodarczej Państw UE z Afryką. Europa ponownie odkrywa Afrykę, choć - jak ostrzegano -dzieje się to zbyt wolno i zbyt późno. VIVALANG nowoczesne biuro tłumaczeń, będąc partnerem EEC 2013 r., zapewniło kompleksową obsługę tłumaczeniową i techniczną wydarzenia, w tym m.in. tłumaczenie symultaniczne, tłumaczenie pisemne, kabiny i aparaturę do tłumaczenia symultanicznego, nagłośnienie, obsługę techniczną.

 • II Europejski Kongres Małych i Srednich Przedsiębiorstw w Katowicach

  W dniach 24-27 września 2012 r. w Katowicach odbył się II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres – pod honorowym patronatem Prezydenta RP – Pana Bronisława Komorowskiego - był miejscem wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli sektora MŚP i dużych firm, świata nauki, instytucji otoczenia biznesu, samorządów terytorialnych oraz władz rządowych.  W kongresie wzięło udział blisko 3 tys. uczestników, 250 ekspertów, odbyło się 68 paneli dyskusyjnych, przyjechało 27 delegacji zagranicznych z 21 państw. VIVALANG zapewniło kompleksową obsługę tłumaczeń symultanicznych w języku angielskim i rosyjskim.

 • EFNI 2012 – Panel ”Etyczne i ekonomiczne dylematy Europy wobec globalnych wyzwań klimatycznych”

  W ramach II Europejskiego Forum Nowych Idei odbywającego się w Sopocie, podczas panelu, który odbył się trzeciego dnia EFNI, prelegenci starali się odpowiedzieć na pytanie: ile wizjonerstwa, a ile krótkowzroczności jest w forsowanej obecnie europejskiej polityce klimatycznej. Gościem specjalnym wydarzenia był Michaił Gorbaczow, laureat pokojowej Nagrody Nobla z 1990 roku, który podkreślał, że żyjemy w globalnym świecie, ale nadal nie nauczyliśmy się nim zarządzać w sposób odpowiedzialny. W dyskusji poruszono kwestie m.in.: „zielonego” współzawodnictwa, spójnej polityki klimatycznej oraz ekologicznej innowacyjności. Zespół tłumaczy VIVALANG zapewnił podczas panelu tłumaczenie symultaniczne w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

 • II Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

  W dniach 26-28 września 2012 r. Sopot po raz drugi stał się gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń biznesowych w Europie – Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI 2012). Światowej sławy ekonomiści oraz liderzy biznesu z Polski, Europy i innych kontynentów, przedstawiciele polityki, kultury i świata nauki spotkali się by dyskutować na temat politycznej i gospodarczej roli Europy w nowym, wielobiegunowym układzie sił na świecie. Wykład specjalny podczas Gali otwarcia EFNI wygłosił Zbigniew Brzeziński. Kilkunastoosobowy zespół tłumaczy VIVALANG zapewnił obsługę tłumaczeń symultanicznych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i tureckim podczas wydarzeń w ramach trzydniowego forum.

 • Conrad Festival 2011 w Krakowie

  Początek listopada to w Krakowie tradycyjnie już święto literatury i jej miłośników. Oprócz Targów Książki, które w tym roku zorganizowano po raz piętnasty , Kraków w dniach 2-6listopada b.r. był gospodarzem Conrad Festival ( conradfestival.pl/pl). To zakrojony na szeroką skalę projekt Gminy Miejskiej Kraków, Fundacji „Tygodnika Powszechnego” i Krakowskiego Biura Festiwalowego, z którym współpracujemy. W odróżnieniu od wielu krajowych wydarzeń uświetniających literaturę polską, Conrad Festival pomyślany jest jako wydarzenie na skalę światową. Gośćmi festiwalu są twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. VIVALANG zapewniło tłumaczenie konsekutywne podczas briefingu prasowego z gośćmi festiwalu.